#HokejDoma s Liborem Hájkem: Komplexní cvičení s hokejkou

Datum: 9.11.2020 | Zhlédnuto: 642x

Ve třetím pokračování s Liborem Hájkem navazujeme na cviky, ve kterých jsme se věnovali HSSP (Hluboký stabilizační systém páteře). U komplexních cvičení s hokejkou dochází k významné aktivaci HSSP.

Posílený HSSP umožňuje správné a pevné držení těla. Víme, že ze středu těla vychází veškeré pohyby. Díky dobře posílenému středu těla můžeme lépe koordinovat pohyby horních a dolních končetin. Komplexní cvičení s hokejkou také slouží jako průprava pro cvičení se zátěží ve starších věkových kategoriích (od dorostu výše). Velmi důležité je provádět cvičení zpočátku pomalu.

Tím se lépe naučíme správnou techniku cviků, rychlost přijde později. Správná technika cvičení nám pomůže lépe zvládat cviky se zátěží. Správnou technikou cviků nebudeme tolik zatěžovat pohybový aparát a tím předejdeme i zraněním způsobeným nesprávným cvičením.

Zdroj: hokej.cz

<< duben 2021 >>

Milé hokejové děti klubu HC LVI 2009 a rodiče, nucený odpočinek v důsledku COVID 19 a vládních opatření nám všem jen prospěl, myslím tím, uvědomit si, že vše může být také jinak. Doufám, že teď k nám v roce 2021 znovu přichází nové možnosti.