#HokejDoma s Liborem Hájkem: Komplexní cvičení s hokejkou

Datum: 9.11.2020 | Zhlédnuto: 162x

Ve třetím pokračování s Liborem Hájkem navazujeme na cviky, ve kterých jsme se věnovali HSSP (Hluboký stabilizační systém páteře). U komplexních cvičení s hokejkou dochází k významné aktivaci HSSP.

Posílený HSSP umožňuje správné a pevné držení těla. Víme, že ze středu těla vychází veškeré pohyby. Díky dobře posílenému středu těla můžeme lépe koordinovat pohyby horních a dolních končetin. Komplexní cvičení s hokejkou také slouží jako průprava pro cvičení se zátěží ve starších věkových kategoriích (od dorostu výše). Velmi důležité je provádět cvičení zpočátku pomalu.

Tím se lépe naučíme správnou techniku cviků, rychlost přijde později. Správná technika cvičení nám pomůže lépe zvládat cviky se zátěží. Správnou technikou cviků nebudeme tolik zatěžovat pohybový aparát a tím předejdeme i zraněním způsobeným nesprávným cvičením.

Zdroj: hokej.cz

<< prosinec 2020 >>

Informace k začátku trénování

Po poradě trenérů se začne trénovat od pondělí, děti budou rozdělené do skupin. Při návštěvě zimního stadionu, i při tréninku, musí mít roušku. Jednotlivé kategorie obeznámí jejich trenéři. Znovu apelujeme na nutnost uhrazení příspěvků nejpozději do 11.12.2020. Pokud nebudou uhrazeny, klub pozastaví hráči činnost. Vedení klubu HC LVI 2009