Mladší žáci triumfovali v lize jihočeského a plzeňského kraje

Datum: 7.4.2022 | Zhlédnuto: 625x

Pod vedením trenérů Jana Trummera a Lukáše Sumerauera začali mladší žáci prvním zápasem ve Strakonicích. V základní části bylo odehráno 10 zápasů.

V první skupině byly: Domažlice, Třemošná, Rokycany, Pilsen Wolves, Plzeň 1929 a Klatovy. Druhá skupina: Telč, Soběslav, Český Krumlov, Jindřichův Hradec, Veselí nad Lužnicí a Motor ČB. Třetí skupina: HC Lvi 2009, Vimperk, Milevsko, Strakonice, Tábor a Písek.

Z každé skupiny postoupili první dvě mužstva a třetí nejlepší ze všech skupin. SŽ a MŽ postoupili do takzvané první NADSTAVBOVÉ SKUPINY, což jsou první dva postupující a to: HC LVI 2009, HC Tábor, Spartak Soběslav, ICE DRAGONS Telč, Pilsen Wolves, HC Plzeň 1929 a tuto vítěznou skupinu doplňují třetí nejlepší ze všech skupin, a to jsou HC Motor ČB a HC Klatovy. Zbývající nepostupující mužstva hráli ve SKUPINĚ O UMÍSTĚNÍ.

V nadstavbové části Lvíčata odehrála 21 zápasů, 18 zápasů vítězně, s jednou porážkou a dvěmi remízami.

V kanadském bodování soutěže se umístil na 2. místě Tomáš Albrecht - 86b  a s 57 góly se stal nejlepším střelcem, 14. Jiří Löschner - 37b.

Pravdou je, že v sezóně za tým mladších žáků nepravidelně nastupovala 2 starší děvčata našeho klubu. Ta měla na úspěchu mladších žáků velký podíl. Dále většina trenérů může namítat, že je to soutěž převážně ročníku 2010. Náš tým byl složen z hráčů ročníku 2009 a 2010, tím se dá snadno namítat, že jsme hráli se starším týmem proti mladším, ale když sestavu našeho týmu rozebereme do detailu, tak v týmu máme pouze jednoho hráče ročníku 2009, který chodí do 7. třídy ZŠ, ostatní hráči tohoto ročníku chodí do 6. třídy ZŠ s hráči ročníku 2010. Tímto se nabízí otázka, zda-li by nebylo lepší hrát mládežnické soutěže po třídách ZŠ a ne po ročnících.

Přáli bychom si, aby náš klub v dalších sezónách navazoval na další takové příjemné úspěchy.

HC LVI 2009

Foto: archiv + Patrik Krejčí