Proběhla akce Pojď hrát hokej

Datum: 21.9.2021 | Zhlédnuto: 379x

Na úvod seznámil rodiče hlavní trenér mládeže HC LVI 2009 pan Jan Trummer s klubovou filozofií, která klade mnoho cílů. Hlavním cílem je však rozvíjet u dětí hravost a radost z pohybu v souladu se zdravím každého jedince. Stěžejní cíl a myšlenku výchovy mládeže pak vyjádřil i Jaroslav Pouzar v mottu: „JEN VELKÁ DŘINA A PÍLE TĚ DOVEDOU DO CÍLE… A KDYŽ NE, STANEŠ SE LEPŠÍM ČLOVĚKEM!"

Rodiče dostali informaci, že klub si klade za cíl vychovávat mladé hokejisty po stránce sportovní i morální. Morální hodnoty klubu jsou zároveň cíleně stavěny i na tématech boje proti drogám, hazardu a šikaně. K tomu vyžaduje klub absolutní vzor a podporu od rodičů. Toto téma zaznělo z úst Václava Švece, manažera klubu.

Dětičky, a bylo jich celkem 9, si po zápisu převzaly propagační materiály. Následoval odchod do připravené šatny. Děti se převlékly a trenéři si je odvedli do nádherné tělocvičny. Na jednotlivých stanovištích proběhla dovednostní herní cvičení zaměřena na koordinaci pohybu. Byla to nádhera pozorovat kloučky jak se snaží a hlavně jak je to baví, i když oddělení od rodičů nebylo pro některé jednoduché, ale záhy děti po prvních herních cvičení na lítost zapomněly.

Mezi tím rodičům prezentoval pan Václav Švec na obrazovce akci Pojď hrát hokej, seznámil je s činností klubu, příspěvky, ale též s filozofií klubu Jaroslava Pouzara.

Následovalo převlečení do hokejové výstroje a přesun na připravenou ledovou plochu. K našemu překvapení většina dětí už zvládala první bruslařské krůčky, což bylo udivující i pro naše trenéry. Práce s dětmi na jednotlivých stanovištích byla o to jednoduší a kreativnější. Do toho všeho udivené, ale radostné děti obveseloval klubový maskot Lvíček Hugo. Byla to pohádka. Děti odcházely spokojené a svítily štěstím jak žárovky. Důležité, ale bylo, že děti přislíbily, že budou chtít dál trénovat a že je první hokejové krůčky bavily a to byla pro klub pozitivní zpráva.

Na fotografie z akce se můžete podívat v galerii.

<< říjen 2021 >>

Kurzy bruslení pro děti od 4 let

Kurzy bruslení pro děti od 4 let každou sobotu od 7:45 v hokejovém centru Pouzar.